Skip to content

124-126 Birch AvePrinceton, NJ 08542

Built 1950

Last Sale Date
Oct 9, 2019

Property Information

Block6904
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page69

Building Details

Building Class17
Description2S CB 1G
Dwellings1
ZoningR9
Sq Footage2,255
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$225,000
59%
Improvement Value:$156,800
41%
Total Assessment$381,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950