Skip to content

112 Fleming WayPrinceton, NJ 08540

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2001

Property Information

Block9701
Lot67
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityPrinceton**
Tax Map Page97

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage3,291
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$443,000
54%
Improvement Value:$377,500
46%
Total Assessment$820,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,850+5.9%
2024$20,627+3.1%
2023$20,012+0.8%
2022$19,856+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1993