Skip to content

10 Kossman StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1860

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 10, 2024

Property Information

Block143
Lot17
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2305

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningHR
Sq Footage2,144
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,300
29%
Improvement Value:$51,300
71%
Total Assessment$72,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,853+3.1%
2024$8,589+3.3%
2023$8,311+0.1%
2022$8,299+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1860