Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
190 Main StEast Brunswick, NJ 08816
Commercial
Last Sale Price
$99
Last Sale Date
Dec 12, 2011
Property Information
Block147
Lot11
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2305
Building Details
Building Class---
DescriptionCONVENTIONAL
Dwellings1
ZoningHRC
Sq Footage2,580
Acreage0.12
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$15,100
18%
Improvement Value:$68,800
82%
Total Assessment$83,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,231 | +3.1% |
| 2024 | $9,925 | +3.3% |
| 2023 | $9,604 | +0.1% |
| 2022 | $9,591 | +1.1% |
Property History
No events match the selected filters.