Skip to content

4 Brier Hill Ct FEast Brunswick, NJ 08816

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Apr 14, 2025

Property Information

Block319
Lot36
QualifierC0007
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page4304

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE
Dwellings1
ZoningOP1
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$12,700
19%
Improvement Value:$54,800
81%
Total Assessment$67,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,103+2.8%
2024$7,882+3.3%
2023$7,630+0.2%
2022$7,619+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$285,000

To:

DeedBook 19713, Page 1033

Property Sale

Sale
$283,712

Property Built

Built

Year Built: 1985