Skip to content

39 Sullivan WayEast Brunswick, NJ 08816

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 5, 2018

Property Information

Block582
Lot14
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0702

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,010
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
26%
Improvement Value:$76,500
74%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,425+2.8%
2024$12,086+3.3%
2023$11,700+0.2%
2022$11,682+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956