Skip to content

43 Victory PlEast Brunswick, NJ 08816

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2024

Property Information

Block620
Lot5
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1202

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,356
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,400
26%
Improvement Value:$63,900
74%
Total Assessment$86,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,360+2.8%
2024$10,077+3.3%
2023$9,755+0.2%
2022$9,741+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$515,000

From:

To:

Sq Ft2,356DeedBook 18683, Page 1189Recorded10/21/2021

Property Built

Built

Year Built: 1950