Skip to content

67 Victory PlEast Brunswick, NJ 08816

Built 1959

Last Sale Price
$132,000
Last Sale Date
May 25, 1993

Property Information

Block621
Lot22
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class10
DescriptionSPLIT LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,362
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,600
28%
Improvement Value:$48,800
72%
Total Assessment$67,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,091+2.8%
2024$7,870+3.3%
2023$7,619+0.2%
2022$7,607+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$132,000

From:

To:

Sq Ft1,362DeedBook 4063, Page 885Recorded6/3/1993

Property Sale

Sale
$139,000
DeedBook 3607, Page 385

Property Built

Built

Year Built: 1959