Skip to content

18 W Zoller RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1954

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Jun 23, 2004

Property Information

Block629
Lot10
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,229
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,600
29%
Improvement Value:$45,100
71%
Total Assessment$63,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,647+2.8%
2024$7,438+3.3%
2023$7,201+0.2%
2022$7,190+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000

From:

To:

Sq Ft1,229DeedBook 5349, Page 112Recorded7/10/2004

Property Built

Built

Year Built: 1954