Skip to content

15 E Zoller RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1954

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
May 16, 1996

Property Information

Block629
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1202

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,612
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,600
22%
Improvement Value:$65,100
78%
Total Assessment$83,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,048+2.8%
2024$9,774+3.3%
2023$9,461+0.2%
2022$9,447+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$124,000

From:

To:

Sq Ft1,612DeedBook 4326, Page 104Recorded5/24/1996

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 3920, Page 518

Property Sale

Sale
$61,000

Property Built

Built

Year Built: 1954