Skip to content

22 W Zoller RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2007

Property Information

Block629
Lot12
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,313
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,300
29%
Improvement Value:$47,700
71%
Total Assessment$67,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,043+2.8%
2024$7,824+3.3%
2023$7,574+0.2%
2022$7,562+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$132,900

From:

To:

Sq Ft1,434DeedBook 4412, Page 207Recorded5/22/1997

Property Built

Built

Year Built: 1954