Skip to content

9 Stratford RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1957

Last Sale Date
Nov 4, 1987

Property Information

Block631
Lot6
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1201

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,590
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,900
21%
Improvement Value:$70,800
79%
Total Assessment$89,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,768+2.8%
2024$10,474+3.3%
2023$10,140+0.2%
2022$10,124+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957