Skip to content

85 Milltown RdEast Brunswick, NJ 08816

Last Sale Date
Oct 3, 2024

Property Information

Block708
Lot6
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1502

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$31,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,782+2.8%
2024$3,678+3.3%
2023$3,561+0.2%
2022$3,555+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$420,000
Sq Ft1,200DeedBook 18811, Page 444Recorded1/31/2022

Also conveyed in this deed

2 parcels