Skip to content

15 Wolff AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$364,000
Last Sale Date
Jan 22, 2021

Property Information

Block709
Lot17
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1502

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,089
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,200
24%
Improvement Value:$57,600
76%
Total Assessment$75,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,100+2.8%
2024$8,851+11.4%
2023$7,947+0.2%
2022$7,935+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$364,000

From:

To:

Sq Ft1,089DeedBook 18325, Page 818Recorded3/8/2021

Property Sale

Sale
$43,083

To:

DeedBook 32660, Page 533

Property Built

Built

Year Built: 1951