Skip to content

63 Bosko DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1974

Last Sale Date
Jul 3, 1986

Property Information

Block788
Lot16
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2502

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,659
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,200
25%
Improvement Value:$111,600
75%
Total Assessment$148,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,145+3.1%
2024$17,603+3.3%
2023$17,033+0.1%
2022$17,009+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974