Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
215 Old Bridge Tpke(Block 99 Lot 26)East Brunswick, NJ 08816
Last Sale Date
Nov 29, 1992
Property Information
Block99
Lot26
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2004
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage---
Acreage0.08
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$6,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $744 | +2.8% |
| 2024 | $724 | +3.3% |
| 2023 | $701 | +0.2% |
| 2022 | $700 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.