Skip to content

1287 Washington AvenueAsbury Park, NJ 07712

Built 1941

Last Sale Date
Oct 29, 2022

Property Information

Block1402
Lot14
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
DescriptionWASHINGTON VILL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$800,000
20%
Improvement Value:$3,189,200
80%
Total Assessment$3,989,200

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1941