Skip to content

1201 Main Street(Unit B01)Asbury Park, NJ 07712

Last Sale Date
May 9, 2019

Property Information

Block2801
Lot8
QualifierB01
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage9,038
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$56,500
100%
Total Assessment$56,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$894+2.3%
2024$873-2.2%
2023$893+0.3%
2022$890-4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0