Skip to content

304 Fourth Ave, Unit 202Asbury Park, NJ 07712

Built 1965

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block3403
Lot2.24
QualifierC0202
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDOMINIUM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage618
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,400
30%
Improvement Value:$241,300
70%
Total Assessment$344,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,145+10.5%
2024$4,655+20.5%
2023$3,862+3.3%
2022$3,737+14.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965