Skip to content

602 Comstock StreetAsbury Park, NJ 07712

Built 1920

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block504
Lot30
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAsbury Park City
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,429
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$138,000
34%
Improvement Value:$273,500
66%
Total Assessment$411,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,402+6.4%
2024$6,019+23.7%
2023$4,865+10.9%
2022$4,386+16.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920