Skip to content

4 Cameron CircleAtlantic Highlands, NJ 07716

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 3, 2019

Property Information

Block17
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAtlantic Highlands Boro
Tax Map PageM06

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,408
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$495,800
76%
Improvement Value:$157,700
24%
Total Assessment$653,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,763+4.4%
2024$10,311-12.5%
2023$11,778-2.8%
2022$12,117+0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960