Skip to content

10 Hudson AveAtlantic Highlands, NJ 07716

Built 1923

Last Sale Date
Nov 15, 2024

Property Information

Block51
Lot12
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAtlantic Highlands Boro
Tax Map PageM14

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage896
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$296,000
77%
Improvement Value:$90,900
23%
Total Assessment$386,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,147+8.9%
2024$5,647+7.4%
2023$5,256-2.6%
2022$5,397+0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1923