Skip to content

50 Memorial PkwyAtlantic Highlands, NJ 07716

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 30, 2022

Property Information

Block86
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityAtlantic Highlands Boro
Tax Map PageM21

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,769
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$288,700
58%
Improvement Value:$206,900
42%
Total Assessment$495,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,668+13.7%
2024$5,862-15.1%
2023$6,907-0.5%
2022$6,941+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925