Skip to content

120 Harrow CtNeptune, NJ 07753

Built 1954

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2025

Property Information

Block1606
Lot10
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page42.3

Building Details

Building Class17
Description1SF2G 10/7/2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,479
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$270,300
47%
Improvement Value:$306,800
53%
Total Assessment$577,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,209+20.3%
2024$6,824+16.9%
2023$5,838+3.0%
2022$5,670+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954