Skip to content

110 Hollywood AveNeptune, NJ 07753

Built 1960

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block1818
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10A
Sq Footage1,148
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,800
57%
Improvement Value:$173,300
43%
Total Assessment$403,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,987+0.4%
2024$5,962+46.7%
2023$4,063-1.5%
2022$4,126+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960