Skip to content

Wayside Rd(Block 2201 Lot 10)Neptune, NJ 07753

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block2201
Lot10
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$94,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,571-6.8%
2024$1,685-10.0%
2023$1,872-0.2%
2022$1,877-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0