Skip to content

2318 Summit DrNeptune, NJ 07753

Vacant Land

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
May 18, 2022

Property Information

Block2201
Lot41
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.3

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$276,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$276,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,441-14.3%
2024$5,183-10.8%
2023$5,809-0.2%
2022$5,822-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

DeedBook 9601, Page 9190NU CodeUndivided interest (8)Recorded6/24/2022