Skip to content

5 Patricia DrNeptune, NJ 07753

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2007

Property Information

Block2406
Lot7
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.2

Building Details

Building Class17
Description1S-B-R-1U
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,736
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$282,400
49%
Improvement Value:$295,100
51%
Total Assessment$577,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,585+10.8%
2024$7,751+39.7%
2023$5,547-9.5%
2022$6,130+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958