Skip to content

13 Broadway Unit 2Ocean Grove, NJ 07756

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 1, 2009

Property Information

Block247
Lot15
QualifierC02
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class10
DescriptionCONDO UNIT
Dwellings1
ZoningHD-0
Sq Footage570
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
34%
Improvement Value:$368,900
66%
Total Assessment$558,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,138+11.4%
2024$8,201-5.2%
2023$8,647-0.4%
2022$8,680-1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009