Skip to content

6 Kenneth TerrNeptune, NJ 07753

Built 1958

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block2502
Lot3
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page47.2

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$283,500
57%
Improvement Value:$213,200
43%
Total Assessment$496,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,387+13.0%
2024$6,540+48.0%
2023$4,418-12.9%
2022$5,071+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1958