Skip to content

141 Clark AveOcean Grove, NJ 07756

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 2009

Property Information

Block258
Lot7
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,377
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$375,000
54%
Improvement Value:$316,500
46%
Total Assessment$691,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,570+7.2%
2024$9,858+9.9%
2023$8,971+0.6%
2022$8,920+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910