Skip to content

67 Clark AvenueOcean Grove, NJ 07756

Built 2010

Last Sale Price
$855,000
Last Sale Date
May 1, 2019

Property Information

Block264
Lot12
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class19
Description2S-AL-C-1U
Dwellings1
ZoningHDR1
Sq Footage2,609
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$504,700
35%
Improvement Value:$945,300
65%
Total Assessment$1,450,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,458+31.1%
2024$16,365-7.0%
2023$17,603+0.2%
2022$17,570-6.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$855,000

From:

To:

Sq Ft2,609DeedBook 9346, Page 9057Recorded5/7/2019

Property Built

Built

Year Built: 2010