Skip to content

9 Amparo WayNeptune, NJ 07753

Built 1996
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 26, 2011

Property Information

Block2702
Lot33
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page42.2

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-L-2AG-1U
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,760
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$302,800
49%
Improvement Value:$310,800
51%
Total Assessment$613,600

Built

Year Built: 1996