Skip to content

618 Fletcher DrNeptune, NJ 07753

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2015

Property Information

Block2917
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page45.3

Building Details

Building Class17
Description1SCBS3G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,252
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$306,100
48%
Improvement Value:$333,400
52%
Total Assessment$639,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,408+15.4%
2024$8,154+5.8%
2023$7,708+6.3%
2022$7,250+4.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950