Skip to content

606 Fletcher DrNeptune, NJ 07753

Built 1939

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block2917
Lot3
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page45.3

Building Details

Building Class17
Description2SFV2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,752
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$230,400
47%
Improvement Value:$264,200
53%
Total Assessment$494,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,081+10.8%
2024$7,293+7.2%
2023$6,806+7.2%
2022$6,348+4.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1939