Skip to content

725 Old Corlies AveNeptune, NJ 07753

Built 1967

Last Sale Price
$725,000
Last Sale Date
Mar 28, 2024

Property Information

Block3001
Lot20
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page45.3

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-L-2AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,788
Acreage2.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,000
44%
Improvement Value:$306,700
56%
Total Assessment$551,700

Sale
$725,000

From:

To:

Sq Ft2,788DeedBook 9685, Page 3021NU CodeCharitable / religious (17)Recorded4/22/2024

Property Built

Built

Year Built: 1967