Skip to content

2 Manor DrNeptune, NJ 07753

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 22, 2024

Property Information

Block3406
Lot1
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page46.2

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-S-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,796
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$284,700
51%
Improvement Value:$273,500
49%
Total Assessment$558,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,296+16.2%
2024$7,141+17.5%
2023$6,075+13.5%
2022$5,352+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956