Skip to content

403 Highway 35 SoNeptune, NJ 07753

Vacant Land

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Jun 3, 2009

Property Information

Block409
Lot15
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LOT
Dwellings0
ZoningB-1
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$241,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$241,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,027+28.3%
2024$3,139+16.0%
2023$2,707+1.8%
2022$2,660-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 8779, Page 4987