Skip to content

224 Audrey PlaceNeptune, NJ 07753

Built 1949

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 23, 2019

Property Information

Block4803
Lot9
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page43.4

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage861
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$326,800
74%
Improvement Value:$113,800
26%
Total Assessment$440,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,022+13.1%
2024$6,209+0.3%
2023$6,193+4.1%
2022$5,952+3.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 8373, Page 3739

Property Built

Built

Year Built: 1949