Skip to content

16 Pharo StNeptune, NJ 07753

Last Sale Date
May 22, 1997

Property Information

Block511
Lot11
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings0
ZoningR125
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$209,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$209,200

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$1,661+5.9%
1998$1,569+7.1%
1997$1,466+5.9%
1996$1,384-8.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5619, Page 408