Skip to content

15 Lorraine DrNeptune, NJ 07753

Built 1973

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block5310
Lot10
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page43.2

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,288
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$347,800
50%
Improvement Value:$350,700
50%
Total Assessment$698,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,698+6.6%
2024$10,970+6.6%
2023$10,288+12.2%
2022$9,171-3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973