Skip to content

211 Fisher AveNeptune, NJ 07753

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2005

Property Information

Block611
Lot17
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description1SFAL4G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,168
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$236,800
52%
Improvement Value:$221,100
48%
Total Assessment$457,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,610+10.7%
2024$5,971+33.3%
2023$4,480+15.7%
2022$3,872+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950