Skip to content

702 Highway 35Neptune, NJ 07753

Built 1962

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block701
Lot32
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityNeptune Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
DescriptionFLAME KABOB
Dwellings0
ZoningC-4
Sq Footage2,750
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$328,800
52%
Improvement Value:$300,600
48%
Total Assessment$629,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,382+7.6%
2024$8,718+42.9%
2023$6,100-32.1%
2022$8,985-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962