Skip to content

341 Wells AveOakhurst, NJ 07755

Built 1921

Last Sale Price
$114,500
Last Sale Date
May 10, 1993

Property Information

Block17
Lot9
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description1.5S-S-O-DG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,358
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,202,700
79%
Improvement Value:$325,200
21%
Total Assessment$1,527,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,741-16.3%
2024$15,214+26.7%
2023$12,004-0.4%
2022$12,052+23.3%
Property History

Property Sale

Sale
$114,500
DeedBook 5219, Page 633

Property Built

Built

Year Built: 1921