Skip to content

326 Park AveOakhurst, NJ 07755

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2011

Property Information

Block20
Lot10
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,680
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$625,500
55%
Improvement Value:$503,700
45%
Total Assessment$1,129,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,280-5.5%
2024$15,114-12.5%
2023$17,264+14.7%
2022$15,058+5.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 5075, Page 438

Property Sale

Sale
$311,500
DeedBook 4870, Page 81

Property Built

Built

Year Built: 1971