Skip to content

443 Slocum PlOakhurst, NJ 07755

Built 1969

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block26
Lot76
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2S-F-L-AG-1U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,020
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$756,500
79%
Improvement Value:$200,500
21%
Total Assessment$957,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,722-5.9%
2024$14,581+32.7%
2023$10,986+2.6%
2022$10,708+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969