Skip to content

157 Woolley CourtOakhurst, NJ 07755

Built 2023

Last Sale Price
$855,000
Last Sale Date
Jun 14, 2024

Property Information

Block33
Lot19.03
QualifierC0157
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
DescriptionMAPLE
Dwellings---
ZoningCDO
Sq Footage2,875
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
15%
Improvement Value:$736,400
85%
Total Assessment$866,400

Sale
$855,000

From:

To:

Sq Ft2,875DeedBook 9692, Page 9156NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded6/21/2024

Property Built

Built

Year Built: 2023