Skip to content

1604 Westfield StOakhurst, NJ 07755

Vacant Land

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Jun 19, 2024

Property Information

Block33
Lot45
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,426-6.7%
2024$1,529-22.2%
2023$1,965-1.3%
2022$1,991-2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000

From:

To:

DeedBook 9714, Page 4946NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded11/21/2024