Skip to content

164 Broad StRed Bank, NJ 07701

Built 1901

Last Sale Date
Dec 12, 2011

Property Information

Block104
Lot13
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionHISTORIC SITE
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage5,879
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,414,900
62%
Improvement Value:$860,000
38%
Total Assessment$2,274,900

Built

Year Built: 1901