Skip to content

68 White St

Red Bank, NJ 07701

Last Sale Date
Oct 28, 2024

Property Information

Block30
Lot49.01
Qualifier---
CountyMonmouth
MunicipalityRed Bank Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionB2
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$894,200
34%
Improvement Value:$1,714,400
66%
Total Assessment$2,608,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$50,582+0.6%
2024$50,266-2.6%
2023$51,609+5.0%
2022$49,171+3.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0